ikona menu

O nas

Zdjęcie spedytorki na tle koła
Zdjęcie pracowni krawieckiej

Siła napędowa Twojego biznesu

Huluki Trade, to zespół ekspertów e-commerce oraz eksporterów mody, których misją jest internacjonalizacja marek. Przez wiele lat z dużym sukcesem pracowaliśmy jako managerowie dla największych marek modowych w Polsce.

Lata obserwacji polskiego rynku modowego utwierdziły nas w przekonaniu, że rodzime marki wciąż nie są gotowe by zawalczyć o siebie online. Wiele marek próbuje wyjść poza biznes stacjonarny, zaistnieć w świadomości klientów – nie tylko polskich, ale i zagranicznych, ale często ich misja kończy się niepowodzeniem. Dlaczego? Głównym problem może być zestawienie oczekiwań z rzeczywistymi możliwościami. Rodzimy rynek zdecydowanie różni się od tego zagranicznego zarówno stacjonarnie, jak i online – gdzie produkt staje się z miejsca dostępny globalnie. Z naszych obserwacji wynika, że aż trzy czwarte firm w Polsce nie wie jak lub nie jest właściwie przygotowana na tak ważny krok, jak dystrybucja w kanale online. Pomogliśmy już ponad 100 partnerom. Zapraszamy do współpracy.

Historia Huluki

Historia Huluki Sp. z o.o. rozpoczęła się od jednego człowieka, Pana Janka Petriego, który w 2013 roku postanowił spełnić swoje marzenie związane z otwarciem firmy. Mimo że nie posiadał znaczących środków finansowych, aby od razu rozwinąć przedsiębiorstwo, to wierzył w swoją wizję oraz w to, iż kiedyś uda mu się osiągnąć sukces. Za cel postawił sobie zebranie grupy najwyższej klasy specjalistów, posiadających know-how i doświadczenie w dziedzinie odzieżowej ecommerce, żeby móc stworzyć od podstaw przedsiębiorstwo, które będzie pomagać polskim markom wejść na rynki międzynarodowe i dać im szansę na rozwój poza granicami kraju.

Początki były trudne. Pan Janek Petri pracował po kilkanaście godzin dziennie, starając się zarobić na życie oraz rozwijać swoją firmę. Powoli zaczął pozyskiwać pierwszych klientów, równocześnie rozsławiając markę, ale okazało się, że przedsięwzięcie na tak dużą skalę jest trudniejsze, niż początkowo zakładał. W 2016 roku udało mu się rozpocząć sprzedaż na rynku czeskim i słowackim, jednak firma zakończyła rok z przychodami jedynie na poziomie 13 tys. zł. Na szczęście w tym momencie udało się mu nawiązać relacje biznesową z dwoma inwestorami, którzy posiadali zarówno kapitał na rozwój, jak i duże doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Po licznych rozmowach i spotkaniach, entuzjazm Pana Janka przekonał Pana Dominika Kotkowskiego oraz Łukasza Wierzbickiego do dołączenia do spółki.

Po pozyskaniu potrzebnych funduszy, firma Huluki zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Ich usługi stały się coraz bardziej popularne, a zespół się powiększał. Udało się podpisać pierwsze duże kontrakty z przedsiębiorstwami zagranicznymi i Huluki udało się wejść również na Rumunię i Węgry. Rok 2017 zakończył się przychodami ze sprzedaży na poziomie 225 tys. zł, co oznaczało ogromny wzrost względem roku poprzedniego. Wreszcie cały trud osób zarządzających zaczął się zwracać a nazwa Huluki zaczęła być rozpoznawalna w branży odzieżowej.
W kolejnych latach spółka nieustannie się rozwijała, zdobywając coraz większe grono klientów zarówno w kraju, jak i za granicą. Uruchomiono również sprzedaż na rynku niemieckim. Dzięki ciężkiej pracy 15-osobowego zespołu i zarządu, w 2019 roku udało się osiągnąć obroty na poziomie 6,6 mln zł. W 2020 roku podjęto decyzję o zatrudnieniu kolejnych osób, ponadto warunki rynkowe były bardzo sprzyjające i Huluki udało się wykorzystać sytuację, osiągając przez to rekordowe wyniki – obroty przekroczyły 15 mln zł. To był przełomowy moment w historii firmy, który umocnił jej pozycję na rynku usług e-commerce i dał jej dodatkowe fundusze na dalszy rozwój.

W 2021 roku, w zaledwie 8 lat od utworzenia, Huluki udało się osiągnąć przychody na poziomie 25,6 mln zł, a ilość pracowników zwiększyła się do 30 osób. Ponadto wynajęto dodatkową przestrzeń magazynową i przygotowano plan rozwoju na kolejne lata, który pozwolił na utrzymanie stabilnej pozycji na rynku. W 2023 roku firma skupiła się na realizacji wcześniej zamierzonych planów inwestycyjnych, a w 2024 roku spółce udało się podpisać umowy z przedsiębiorstwem, które umożliwi wejście Huluki na rynek hiszpański, francuski, portugalski, włoski i fiński. W 2024 roku firma zacznie oferować także usługi prowadzenia sprzedaży w krajach Belenuksu.

Pomimo swojego sukcesu, zespół Huluki i zarząd zawsze pozostali wierni swojej pierwotnej pasji i wciąż ciężko pracuje na to, aby móc stać się znaczącym graczem na rynku e-commerce na arenie międzynarodowej. Firma wyznaje zasady pełnej transparentności i stosuje jedynie uczciwe praktyki handlowe, dzięki czemu już wielu dostawców jej zaufało. Ostatnie lata pokazały potencjał biznesu, co utwierdza osoby związane z Huluki w przekonaniu, że dzięki usilnemu trudowi i wytrwałości można osiągnąć wszystko.

Czytaj więcej

2013

Zdjęcie magazynu

Powstanie firmy

2016

Zdjęcie spisywania towaru
13 864 zł

2 pracowników,

ekspansja na rynek czeski i słowacki

2017

Zdjęcie pakowania
225 224 zł

3 pracowników,

ekspansja na rynek rumuński i węgierski

2019

Zdjęcie magazyniera
6 663 980 zł

15 pracowników,

ekspansja na rynek niemiecki.

2020

Zdjęcie krawcowej
15 100 748 zł

23 pracowników

2021

Mężczyzna liczący na kalkulatorze
25 859 558 zł

30 pracowników

2024

Zdjęcie świętowania/szampan

Ekspansja na rynek hiszpański,

francuski, portugalski, włoski i fiński

Co naswyróżnia?

Zdjęcie pracowników biurowych

Nasza misja

Naszym celem
jest Ilustracja globu
internacjonalizacja polskiej mody
na najlepszych platformach
e-commerce

Napisz do nas

    Zdjęcie mężczyzny rozmawiającego przez telefon

    Huluki Spółka Z O.O.

    NIP: 7262653184